درباره ما

نمــــانا بیانیست دیگرگونه از داستان ها، روایت ها و موضوعات معماری، شهرسازی و رازداران این هنر و فن ماندگار؛ که با شیوایی کلام تجربه و اندیشه ای نو خلق می کند. نمانا سفریست بی چمدان و بلیط به جای جای معمـاری ایـران و جهـان.نمانا آرشیویست صوتی که با کلامی کلاژگونه از هنرهای هفتگانه، کلیه نشست ها و سخنرانی های الهام بخش بزرگان معماری ایران و جهان را در قلب خود پاسداری می کند.
رادیو معماری نمانا، به عنوان پادکست و رسانه ای عمومی در حوزه ی معماری و شهرسازی فعالیت خود را از بهمن ماه سال 1398 آغاز کرد. در طی این زمان به تولید محتوا با بیانی کلاژگونه پرداخت تا هنر مهرازی و شهرسازی را با هنرهای هفت گانه همراه ساخته و روایت ها و داستان های بزرگان در این حوزه را به ضبط و ثبت رساند. این همراهی کارکردی میان معماری، شهرسازی و هنرهای هفتگانه؛ اندیشه و تجربه ای نو خلق کرده و با ادبیات و کلام، گوش نیوشی موثر در حفظ میراث فرهنگی کشور انتشار می دهد. چراکه بقول فروغ “تنها صداست که می ماند.”
لذت بخش ترین خاطره های هنرجویان معماری و شهرسازی در آتلیه ها و کارگاه های دروس عملی گذشت. مادامی که اساتید و بزرگان ما با خاطرات و داستان ها، تجربه هاشان را برای ما روایت می کردند و به تعداد تک تک دانشجویان حاضر، تصاویر رنگارنگی از همان داستان در خیالشان نقش می بست. اما چرا روایت ؟ چرا داستان ؟ داستانها و روایت ها ترکيب قدرتمندي براي سازماندهي و انتقال اطلاعات و معنادهي به زندگي هستند.”در سراسر دوران و فرهنگ‌ها، داستان‌ها ثابت کرده‌اند که ارزششان تنها هنر و یا سرگرمی نیست، بلکه عامل مهمی در تغییرات شخصیتی نیز بوده‌اند.” از همین رو هست که در می یابیم که چرا حتی اگر جملات ثقیل کتابهایمان از خاطر می رفتند اما تک تک خوشی داستان های آتلیه ها و کارگاه ها در دوران تحصیل هرگز از یاد نرفت. از طرفی معماری هنر و فنی است که به ذات می خواهد در خدمت مردم باشد تا نیاز ایشان را فراهم آورد. با افزایش ساخت و سازهای مسکونی و شهری شاهد شکافی میان ذهنیت عموم مردم از معماری و شهرسازی اصیل هستیم که این امر به علت ناآشنایی ایشان با مفاهیم و اصول اصیل معماری و شهرسازی است. چرا باید داستان های معماری و شهرسازی تنها به دانشکده های معماری و هنر محدود شوند؟ رادیو نمانا بر این باور است تا با کلامی داستان گونه و نقل روایت های بزرگان اهل فن، دانش اجتماعی در حوزه ی معماری و شهرسازی را ارتقا بخشد و اخلاقیات طراحی و اجرا را ارتقا دهد، بدون این‌که مستقیما از کسی بخواهد تا استانداردهای خاصی را رعایت کنند.
اطلاع از اسپانسرینگ و تماس با ما.

اعضا

آناهیتا سماوات

آناهیتا فارغ التحصیل کارشناسی ارشد معماری، کارشناسی معماری است. او خشتِ اول رادیو نمانا را گذاشته است. سالهاست در عالم کتابها غرق هست و حالا تولید کننده‌ی حرفه‌ای نماناست. صاحب صدایی ست که در اکثر اپیزودهای رادیو نمانا می شنوید …او با مدیرمسئولی‌اش این راه پر فراز و نشیب را به تنهایی از 1398 آغاز کرد، سپس بستری برای خانواده شدن فراهم آورد. او سُکانِ فنی نمانا را به دست دارد 😉

آرزو سماوات

آرزو، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد MBA، کارشناسی فیزیک حالت جامد است. از مهمترین یوزپلنگانی ست که با نمانا می دود. بواسطه‌ی نویسندگی‌ و قلم‌اش سناریوهای منحصر به فرد تبلیغاتی ما را  می‌نویسد و کارشناس MBA نماناست و امور مالی را زیر نظر دارد. او فعالیت نویسندگی‌اش را از 98 آغاز کرد و  حوزه استراتژی را از 1400 در پیش گرفت.

آلاله جُنیدی

آلاله از ثابت قدم ترین هم تیمی های نماناست که از آبان 1400 به نمانا پیوست. او فارغ التحصیل کارشناسی معماری است و به سبب سواد اجتماعی بالایی که دارد قلب منابع انسانی و بخش بازاریابی و فروش نمانا را به عهده دارد. این در حالیست که در بخش مطالعاتی و سناریو محتوایی هم پشتیبانی می‌کند.

مهسا اعرابی

مهساکارشناسی ارشد معماری، کارشناسی معماری‌ست. او عضو پر انرژی تیم ماست و بخشی از کار محتوای استوری های تخصصی معماری و ارتباط با مخاطبان در اینستاگرام را از آبان 99 تا تیرماه 1400 انجام داده است. او عضوی پاره وقت از نماناست.

نازنین جنیدی

نازنین گرافیست خوش ذوق و قریحه‌ی نماناست با کارشناسی گرافیک که کارهای تولید محتوا و قلب بصری و تدیونهای ویدئویی نمانا رو انجام میده. نازنین همکاری خودش را با نمانا از آذر 1400 آغاز کرده است. او عضو تمام وقت نماناست .

فهرست