چگونه معماری کنیم؟

“چگونه معماری کنیم” در بر دارنده مفاهیم پایه‌ای در معماری،از منظر زیبایی شناسی، تکنیک، اخلاق و حرفه است. بطور حتم در بسیاری کتب مرجع معماری به برخی از آن‌ها همچون فرم، تناسب، تقارن و ضوابط پرداخته شده، اما برخی دیگر از قبیل انسان، همسُرایی، روایت گونگی، جاذبه، منیت و تعصب مفاهیمی هستند که علی رغم اهمیت انکار ناپذیرشان در معماری، هیچگاه و یا کمتر در کتب فوق مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

نویسنده‌ی این کتاب کلمه‌ی معمار را که در دستور زبان انگلیسی اسم دانسته می‎‌شود به یک فعل “معماری کردن” تبدیل نموده است. او مبانی بنیادی معماری را در قالب فصل‌هایی به ترتیب حروف الفبا به خواننده معرفی کرده است.

طی خوانشی که از این کتاب در معماری خوانی دوره‌ی سوم داشتیم شایان ذکر است که بگوییم این کتاب برای آن دسته افراد که در حال بررسی انتخاب آینده حرفه‌ایشان هستند و درباره انتخاب رشته‌ی معماری مردد هستند می‌تواند موثر واقع شود. این کتاب برای آنان دریچه‌ایست به سوی درکی متفاوت و امروزی از برخی مفاهیم مطرح در معماری و اصطلاحات تخصصی.
“این کتاب را به آنان که هنوز معماری را به عنوان سبک زندگی و مسیر حرفه‌ایشان برنگزیده اند و در آن مردد هستند، پیشنهاد می‌کنیم.” (آناهیتا سماوات پادکستر رسانه صوتی رادیو نمانا)

کتاب حاضر برگرفته از ویدئوهایی است که آقای دوگ‌پت Doug Patt تولید کرده و در اینترنت در سایت‌های YouTube و www.howtoarchitect.com قرار داده‌اند.

برای تهیه‌ی این کتاب در صورت تمایل به www.kasrapublishing.ir مراجعه کنید.

نقد معماری

Episode 039- اخلاق حرفه ای و نقد در معماری 3

اپیزود 39م در این اپیزود میزبان حضور گرم جناب آقای دکتر سیامک پناهی هستیم و به امر نقد معماری می پردازیم. نقد و نقادی را باید مهمترین عامل محرک و موتور پیش برنده تمدن مدرن دانست. در واقع مدرنیته با نقادی و نقد کردن خود و دیگری، تازه به تازه و نو به نو می‌شود....

Episode 039- اخلاق حرفه ای و نقد در معماری 3
/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست