چرا پادکست گوش کنیم؟

بریم که به سوال ” چرا پادکست گوش کنیم؟ ” جواب بدیم ….

هفت دلیل که امروز باید شروع به گوش دادن به پادکست ها کنید

  1. چند وظیفه ای باعث سهولت کار می شود

بزرگترین مزیت گوش دادن به پادکست ها (برخلاف تماشای تلویزیون) این است که می توانید در حین حرکت گوش دهید! اکنون می توانید هر زمان که بخواهید سرگرم شوید یا درس جدیدی بیاموزید ، هر کجا که باشید. این نوع سرگرمی بدون دست و بدون چشم باعث می شود که منتظر رفت و آمد صبحگاهی و کارهای روزمره خود باشید. وقتی لباسشویی را جمع می کنید ، شام می پزید یا ظرف ها را می شوید ، گوش دهید و این باعث می شود حجم کار شما بسیار سبک تر شود. در دنیایی که به نظر می رسد دائماً شلوغ و شلوغ هستیم و سعی در ایجاد تعادل بین اوقات شغلی و شخصی داریم ، پادکست ها نوعی آرامش چند وظیفه ای را به برنامه شما اضافه می کنند

  1. زمان صفحه را کاهش دهید

امروز یک خانواده متوسط ​​آمریکایی روزانه 8 ساعت تلویزیون دارند. دانشمندان فشار قابل توجهی را که زمان صفحه نمایش روی چشم دارد اثبات کرده اند و گمانه زنی های دیگری نیز وجود دارد که برای مغز نیز مضر است. نکته جالب در مورد پادکست ها این است که آنها جایگزین سرگرم کننده ای برای رسانه های تصویری ارائه می دهند. پادکست ها ، دقیقاً مانند ویدئوها ، به خواندن و انرژی کمی احتیاج دارند ، با این حال ، فشار بصری یا بی حسی ذهنی مشابه فیلم ها را ایجاد نمی کنند. در واقع ، مطالعات نشان می دهد که مغز هنگام گوش دادن به پادکست ها بیشتر از تماشای تلویزیون فعال است. به این دلیل که پادکست ها به شنوندگان نیاز دارند تا از تخیل خود استفاده کنند تا اینکه با همراهی بصری به مصرف کنندگان قاشق غذا بدهند. بنابراین به خاطر چشم و تحریک تخیل خود ، امروز پادکست را بارگیری کنید!

چرا پادکست گوش کنیم؟

  1. شنوندگان پادکست موفق هستند

پس از مطالعه در مورد چگونگی تحریک مغز پادکست بیشتر از تلویزیون ، ممکن است تعجب نکنید که بیشترین مخاطب پادکست ها افراد تحصیل کرده و بزرگسالان ثروتمند هستند. اکنون ممکن است فکر کنید که مطرح کردن این موضوع کمی تفنن است ، اما ما فکر می کنیم همه باید فارغ از سابقه ، از آموزش و سرگرمی جذاب پادکست ها بهره مند شوند. به همه آمریکایی ها این فرصت داده می شود که رویای آمریکایی را دنبال کنند ، پس چرا با گام آسان گوش دادن به پادکست های آموزشی در مورد زمینه مورد علاقه خود شروع نمی کنید؟ اگر افراد موفق این محتوا را ارزشمند می دانند ، شاید همه ما بتوانیم از آنها درس بگیریم و چند قدم به سمت موفقیت برداریم!

  1. مباحث منحصر به فرد را مستقیماً از متخصصان بیاموزید

یکی از راه های پادکست به عنوان یک ابزار آموزشی عالی است ، این است که پادکست ها در دسترس هستند. آنها راهی برای ارتباط عادی مردم بدون استفاده از رسانه های جریان اصلی هستند. این بدان معناست که متخصصان میلیون ها صنعت می توانند نکات درونی را با توده ها به اشتراک بگذارند. اکنون ، به جای خواندن کتاب های راهنمای گیج کننده یا گرفتار شدن در اطلاعات بی فایده ، می توانید مستقیماً از افراد آگاه در یک آموزش ساده ، بی دردسر و رایگان بیاموزید. تصور کنید که در تلاش برای بازاریابی یک تجارت کوچک هستید. اکنون مشاوره ده ها متخصص در نوک انگشتان خود قرار دارید (اینجا یک لیست از ده پادکست برتر بازاریابی است). و نکته جالب دیگر در مورد پادکست این است که – صرف نظر از علاقه شما – احتمالاً ده ها پادکست وجود دارد که به طور خاص مورد توجه شما قرار خواهند گرفت.

5- از بایاس رسانه های اصلی پرهیز کنید

یکی دیگر از مزایای دنیای پادکست این است که ما دیگر فقط به دریافت اخبار خود از همان سه شبکه اصلی محدود نمی شویم. در یک نظرسنجی گالوپ 2015 ذکر شده است که فقط “از هر 10 آمریکایی چهار نفر می گویند که اعتماد و اطمینان زیادی به رسانه های گروهی دارند تا اخبار را به طور کامل ، دقیق و منصفانه گزارش کنند” ، که 2014 را برای کم تاریخی خواه تماشای تلویزیون یا گوش دادن به رادیو ، منابع خبری بسیار محدود و اغلب غیرقابل اعتماد هستند. با این حال ، پادکست ها تنوع متنوعی را معرفی می کنند. حجم گسترده پادکست ها تضمین می کند که شما می توانید بیش از دو یا سه دیدگاه در مورد هر موضوع خاص پیدا کنید. با افزودن اندکی تنوع به روایت اصلی جریان رسانه ای که عادت به شنیدن آن دارید ، از آزادی اندیشه واقعاً اصیل لذت ببرید.

  1. از مشاغل کوچک پشتیبانی کنید

روندها نشان می دهد که هزاره ها به مسئولیت اجتماعی در تجارت اهمیت می دهند. این بدان معناست که هزاره ها شرکت های غیراخلاقی مانند نایک را تحریم خواهند کرد ، از شرکت های تجاری محلی یا منصفانه بیش از شرکت های بزرگ پشتیبانی می کنند و از شرکت هایی که با خیریه ها مشارکت دارند خرید می کنند. این نشان از حمایت عظیم TOMS دارد ، مارکی که برای هر جفتی که می فروشد یک جفت کفش اهدا می کند. به استثنای حدود دوازده شبکه پیشرو ، اکثر پادکست ها استارتاپ های کوچکی هستند. این بدان معناست که از شنوندگان شما می توان به جای تغذیه غول های بزرگ خبری و تلویزیونی ، مستقیماً از مجری برنامه ای که دوست دارید (مانند پادکست از Evergreen Podcasts!) پشتیبانی کرد.

 

  1. قصه گویی را زنده نگه دارید

سرانجام ، پادکست نوسازی شکل در حال مرگ داستان سرایی کلامی است. برای قرن ها ، کل شعرهای حماسی مانند ادیسه توسط داستان نویسان که کل کار را به خاطر می سپردند ، نسلی به نسل دیگر منتقل می شد. این سنت شفاهی در طول تاریخ در فرهنگ های دیگر دیده می شد ، اما رسانه های نوشتاری و تصویری قریب به اتفاق داستان نویس امروز جامعه آمریکا را از بین برده است. با این حال ، پادکست باعث جوان سازی این سنت شده است و داستان سرایی حاشیه عظیمی از پادکست ها را تشکیل می دهد. در اینجا لیستی از 31 پادکست برتر داستان پردازی آورده شده است. بنابراین ، امروز به یک پادکست گوش دهید و به زنده نگه داشتن یک سنت (از بیش از 2000 سال پیش!) کمک کنید.

امیدواریم بتوانیم شما را ترغیب کنیم که گوش دادن به پادکست ها را شروع کنید. برای شروع گوش دادن ، برنامه های جالب و جذاب ما را درباره ادبیات ، جاز ، کمدی و فیلم ها ببینید. پس از شروع هرگز به گذشته نگاه نخواهید کرد!

در صورتیکه جواب این سوال ” چرا پادکست گوش کنیم؟ ” رو پیدا کردید، پس نمانا را در اینستاگرام و کست باکس دنبال کنید.

نقد معماری

Episode 039- اخلاق حرفه ای و نقد در معماری 3

اپیزود 39م در این اپیزود میزبان حضور گرم جناب آقای دکتر سیامک پناهی هستیم و به امر نقد معماری می پردازیم. نقد و نقادی را باید مهمترین عامل محرک و موتور پیش برنده تمدن مدرن دانست. در واقع مدرنیته با نقادی و نقد کردن خود و دیگری، تازه به تازه و نو به نو می‌شود....

Episode 039- اخلاق حرفه ای و نقد در معماری 3
/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست