باید برای شما مهم باشد که انواع پادکست را بشناسید و خوراکی را که به عنوان مطلب آموزنده به ذهن و جان خود عرضه میکنید، مورد سنجش قرار دهید.

چند نوع پادکست داریم؟

مونولوگ یا تک نفره

این نوع به سبک تفسیر یا گزارش یک رویداد حول یک موضوع خاص ساخته می‌شود که در آن یک گوینده وجود دارد و به یک دیدگاه واحد می‌پردازد. «پاراگراف» نمونه‌ای از نوع مونولوگ فارسی و Lore نمونه‌ای خارجی از آن است.

مصاحبه

یکی از رایج‌ترین فرمت‌ هاست که اغلب شامل یک میزبان است و میهمانانی است که با آن‌ها مصاحبه می‌کند. در واقع فرمت مصاحبه‌ای را می‌توان به نوعی بحث یا میزگرد دانست که در آن میزبان وظیفه هدایت بحث و گفتگو را دارد. از نمونه های خارجی آن می‌توان به Fresh Air و Fast Forward اشاره کرد. از نمونه ایرانی فرمت مصاحبه‌ای هم می‌توان به “۱۰ صبح” اشاره کرد که در ارتباط با کارآفرینی و استارتا‌پ‌ها به زبان فارسی صحبت و گفتگو می‌شود.

چند میزبانی

در این قالب، بین چندین نفر مختلف تقسیم می‌شود یا دو یا چند میزبان وظیفه رهبری بحث را بر عهده می‌گیرند. Pro Football Talk Commenter)PFT Commenter) نمونه‌ای خارجی از نوع چند میزبانی است.

روایتگر

برخلاف سه مورد اول، این سبک از داستان پردازی به نحوه ارائه مطالب تکیه دارد گفتنی است که بسیاری از پادکست‌های روایتگری کیفیتی خطی دارند و عموما به موضوع یا بخش دیگری تغییر جهت نمی‌دهند. این در حالی است که نوع روایتگری می‌تواند تخیلی مانند Flash Forward و Wolf 359 یا واقعی و مستند مانند This American Life باشد.

ترکیبی

این فرمت ترکیبی، از عناصر مختلف چهار نوع محتوای دیگر استفاده می‌کند. همچنین ممکن است محتوای خود را براساس رسانه‌های دیگر مانند رادیو یا تلویزیون بسازد.

چنانچه از مطلب انواع پادکست لذت بردید و مفید بود، اینستاگرام رادیو نمانا را دنبال کنید!

نقد معماری

Episode 039- اخلاق حرفه ای و نقد در معماری 3

اپیزود 39م در این اپیزود میزبان حضور گرم جناب آقای دکتر سیامک پناهی هستیم و به امر نقد معماری می پردازیم. نقد و نقادی را باید مهمترین عامل محرک و موتور پیش برنده تمدن مدرن دانست. در واقع مدرنیته با نقادی و نقد کردن خود و دیگری، تازه به تازه و نو به نو می‌شود....

Episode 039- اخلاق حرفه ای و نقد در معماری 3
/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست